Kültür Koleji
  • Kurucumuz

Kurucumuz

Değerli Veliler, Sevgili Öğrenciler 

Dünya hızla değişiyor. Son yirmi beş yılda bilim ve teknolojideki değişimin hızı, bu çağın insanlarını adeta soluksuz bıraktı. Bilgi, küresel bir hale geldi. Dünyanın en uzak köşesi diye bir şey kalmadı. Şimdi her şey yakın, şimdi her şey yanıbaşımızda. İletişim araçlarının geldiği noktada tüm evreni avuçlarımızın içinde tutuyoruz.

Dünyanın ve eğitimin şu andakinden çok farklı olduğu bir çağda, her şeyin bir kara tahtayla bir tebeşirden ibaret olduğu bir dönemde işe başladık. Ancak biz hiç yaşlanmadık, değişen dünyaya seyirci kalmadık. Biz de değişen dünyayla birlikte değiştik ve geliştik. Edindiğimiz deneyimi de bu çağın argümanlarıyla harmanladık. Her eğitim yılında adeta bilge bir bebek olarak dünyaya geliyor, bir yandan deneyimlerimizi çocuklarımıza aktarıyor, bir yandan da bir çocuğun heyecanıyla öğreniyoruz. Evet, bir çocuğun heyecanı… 

Çocuklar yaşamı tüm ön yargılardan uzak, inanılmaz bir merakla kavrar ve keşfederler. Biz de bir çocuğun merakıyla kavrıyor ve keşfediyoruz yaşamı. Gençlerimizin bilgiye ulaşmalarını sağlamakla yetinmiyor, binlerce öğrencimizin her birinin diğerinden farklı özellikleri olduğunun bilinciyle onları bireysel farklılıkları ile anlıyor ve eğitiyoruz. Birbirinden değerli öğretmenlerimiz, öğrencilerimizin yolunu aydınlatırken kişilik ve kimlikleriyle de onlara örnek oluyorlar. Binbir emekle hazırladığımız yayınlarımızla, öğrencilerimize en doğru ve en güvenilir bilgiyi vermekle kalmıyor; her düzeydeki öğrencinin kavramasını sağlıyoruz. Alanlarında uzman rehber öğretmenlerimiz, öğrencilerimizi her yönden kuşatarak eğitime başladıkları ilk günden üniversiteye yerleştikleri güne kadar yanlarında oluyorlar. Modern binalarımızda eğitim alan gençlerimiz akıllı tahta, online eğitim gibi çağın tüm teknolojik nimetlerinden yararlanabiliyorlar. 

Paylaşmanın kültürümüzde çok üstün bir değer olduğunu biliyor ve bu bilinçle sizleri okulumuza davet ediyoruz. 

Ahmet Sait YURTSEVEN 
Kültür Eğitim Kurumları Kurucu Temsilcisi ve Genel Müdürü