Kültür Koleji
  • ACTIVE LEARN

ACTIVE LEARN

Active Learn Online Platformu ingilizce dil eğitimini geliştirmek üzere tercih edilen internet üstünden kullanılan çevrimiçi okuma , ingilizce matematik ve ingilizce fen programıdır.

Bu programı kullanabilmek için öncelikle internet bağlantınızın olması gerekmektedir.

İkinci olarak İngilizce öğretmeniniz tarafından sizlere verilen ‘Okul Kodu’, ‘Kullanıcı Adı’, ve ‘Şifre’ bilgilerinize ihtiyacınız olacaktır. 

Bu bilgileri lütfen öğretmeninizden isteyiniz. ( www.activelearnprimary.co.uk ) web adresinden

butonuna tıklayarak Sisteme giriş yapabilirsiniz..Öğretmeninizden daha önce aldığınız bilgileri sağ tarafta yer alan kısımlara doldurunuz ve log in tuşuna başarak sisteme giriş yapınız. 

Username= .........
Password = ........
School Code =....... 

Karşınıza çıkan sayfa sizin sayfanızdır. Burada yer alan MY STUFF kısmında öğretmeninizin size yolladığı online kitapları ve farklı disiplinlerdeki çalışmaları bulabilirsiniz. MY LIBRARY daha önceden okuduğunuz kitapları görüp, üstüne tıklayarak tekrar okuma şansınızı kullanabilirsiniz. Siz kitap okudukça Active Learn sizlere ödül vermektedir. Ne kadar çok kitap okursanız o kadar çok ödül kazanabilirsiniz. Hangi ödülleri kazandığınızı MY REWARDS kısmındatakip edebilir ve bu ödülleri farklı aktivitelerde kullanabilirsiniz. 

Bug Club :İçeriğinde 900 adet çevirim içi hikaye kitabı bulunan bu program ilkokul ve ortaokul öğrencilerimiz için her seviye ve yaş grubuna uygun eğlenceli aktivitelerle yeni nesil öğrenme becerilerini geliştirmektedir. 

Rapid :İçeriğinde öğrencilerin yaş ve seviye gruplarına uygun karakterle desteklenen, özellikle gerçek yaşamdan örneklerle sunulan 450 adet çevirim içi hikaye kitabından oluşmaktadır.


Word Smith : İçeriğinde doğal yaşamdan videoların bulunduğu, extra öğretmen- öğrenci materyalleri ile desteklenen, video tabanlı hikaye kitabı serisidir. 

Bug Club , Rapid ve Word Smith programları Online Reading Programlarımızdır.